Member Login
Toggle navigation
District
District Governor
District Governor Elect
Past District Governors
Alumni of Rotary
Rotary - 7 Areas of Focus
About Rotary
Membership Information
Women in Rotary
Club Resources
Club Directory & Contacts
District Committees 23-24
District Organization Chart
2023 District Assembly
Governance Information
Membership Resources
Learning & Development
Public Image Resources
District Communication
District Information
District Constitution
District By Laws v1.6 May
Geography & History
Rotary International Information
Rotary International Directory
RI Joining Rotary
Presidential Citation 2021-22
RI Manual of Procedure
International Fellowships
Australian Golfing Fellowship
Rotary Branding
Forms & Policies
Social Media Engagement Policy
Working With Children Procedures
Youth Protection Policy V9
Volunteer Declaration Form
Payment Request Form
Expense Claim
Crisis Management Policy
Constitution Templates
Conflict Resolution
Dealing with Conflict (Download File)
Managing Conflict within Your Club
Five Steps to Conflict Resolution (Download File)
Our Foundation
Programs
Youth
International
Community & Vocational
Contact Us
Contact Us About Rotary
ClubRunner
Newsletter Subscription
Email Webmaster
Find a Club
Rotaract
Rotaract Committee Handbook
Rotaract Strategic Plan
Centenary of Rotary
Ukraine – New Dawn Project
District Organization Chart with Photos
Switch to List View
<< Previous Year
Current Year: 2023-2024
Next Year >>
District Governor
Craig Dowling
District Governor
Loxton
District Executives
M-l Lees
District Governor Elect
Gawler Light
Rajeev Kamineni
District Governor Nominee
Adelaide
Paul D. K. Thomas AM
Immediate Past District Governor
Northern Yorke Peninsula
Rajeev Kamineni
Director Areas
Adelaide
Lee Camporeale
Director Resources
Mitcham
Paul D. K. Thomas AM
Director Support
Northern Yorke Peninsula
Bruce Richardson OAM
District Finance Chair
Berri
Maureen Phillips
District Secretary
Waikerie
Dannielle Camporeale
District Membership Chair
Port Pirie
Stephany Martin
Nominee of District Governor
Lightsview
Santhni Subramaniam
Nominee of District Governor
Rotaract Adelaide City
District Officers and Directors
Wendy Gaborit OAM PDG
Conflict Management
St. Peters
Yash Mehta
District Rotaract Representative
Adelaide Uni Rotaract
Robin LeGallez
Communications
Murray Bridge
Damian Leach
District Rotary Foundation Chair
Morialta
Di Clements
District Trainer
Norwood
Rachel Wills
District Centenary
Waikerie
Robin Weissel
District Treasurer
West Lakes
Ros De Garis
Diversity, Equity & Inclusion
West Lakes
Andrew Johnson
Governance
Morialta
Rick Henke
Information Technology
Salisbury
Tim Mee
International Service
Morialta
Rob McLennan
Media Liaison
Adelaide Light
Jeff Cluse
Partnerships - Community, Vocational & Government
Regency Park
David Jones
Youth Exchange
Mitcham
Rhonda Hoare
Youth Leadership, Service & Support
Unley
Assistant/Area Governors
Neil Ross
Area 1
Alice Springs
Leanne Herd
Area 2
Whyalla
Ian Howlett
Area 3
Clare
Trish Algate
Area 4
Mildura Merbein
Bill Simons
Area 5
Barossa Valley
Steven McLachlan
Area 6
Gawler Light
Rajni Lalsinghani
Area 7
Somerton Park
Elizabeth Gagliardi
Area 8
Campbelltown
Di Clements
Area 9
Norwood
Tim Klar PDG
Area 10
Coromandel Valley
Linda Sweeney
Area 11
Seaford
Angela Ellis
Area 12
Regency Park